حسابداری آنلاین

حسابداری آنلاین هلو و سپیدار

امروزه حسابداری آنلاین با توجه به گسترش اینترنت و مزایایی که دارد طرفداران خاص خود را پیدا کرده است و روز به روز در حال گسترش است. نرم افزارهای حسابداری آنلاین عموما” به صورت تحت وب و در قالب یک وبسایت عرضه می شوند. به عبارت دیگر برای کار با این نرم افزارها نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی کامپیوتر نیست و از طرف دیگر حتی شما محدود به استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ هم نیستید. شما می توانید با استفاده از هر دستگاه ارتباطی که یک مرورگر اینترنتی داشته باشد مثل تبلت یا موبایل به راحتی امور حسابداری شرکت خود را انجام دهید.

اهمیت استفاده از نرم افزارهای حسابداری

نرم افزارهای حسابداری با آسان کردن عملیات های حسابداری، یکپارچه کردن حساب ها و نظم دادن به امور مالی کمک شایانی به سازمان ها و مجموعه ها کرده اند. امروزه بدون استفاده از نرم افزارهای حسابداری انجام امور مالی تقریبا غیرممکن است. مسائلی مانند محاسبه سود و زیان، مدیریت موجودی انبارها، مدیریت امور مالیاتی و … با استفاده از نرم افزارهای حسابداری بسیار سریع و با دقت بالا انجام می شوند.

نرم افزارهای حسابداری

انواع نرم افزارهای حسابداری

نرم افزارهای حسابداری را می توان به دو دسته نرم افزارهای حسابداری آنلاین (حسابداری ابری) و نرم افزارهای حسابداری آفلاین تقسیم کرد. نرم افزارهای حسابداری آفلاین مانند نرم افزار هلو و نرم افزار سپیدار و… سالهاست که توسط شرکت های مختلف به صورت گسترده استفاده می شوند. برای کار با نرم افزارهای حسابداری آفلاین نیازی به استفاده از اینترنت نیست درحالی که در نرم افزارهای حسابداری آنلاین اینترنت نقش اصلی را ایفا می کند. امروزه با گسترش اینترنت و تغییر شرایط بازار نیاز به دسترسی به امور مالی به صورت آنلاین بیش از پیش احساس می شود. در حال حاضر نرم افزارهای حسابداری آنلاین زیادی در سطح اینترنت وجود دارند که می توانید با توجه به نیاز سازمان خود نسبت به بررسی ویژگی ها و امکانات آنها و سپس تهیه نسخه مناسب خود اقدام نمایید. استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به شرح آنها می پردازیم.

مزایای حسابداری آنلاین

مزایا و معایب حسابداری آنلاین

نرم افزارهای حسابداری آنلاین، بسته به شرایط ممکن است مزایای مختلفی داشته باشند که در اینجا به سه مورد از مهمترین مزایای آنها اشاره می کنیم

۱- دسترسی بدون محدودیت زمانی و مکانی به اطلاعات مالی

با استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین به راحتی می توانید از هر جا و هر مکان به اسناد مالی شرکت خود دسترسی داشته باشید. مدیران به راحتی می توانند امور مالی مجموعه تحت مدیریت خود را رصد کنند و حسابداران نیز می توانند بدون حضور در محل شرکت و به صورت دورکاری به انجام امور حسابداری بپردازند. البته در برخی شرایط استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین ممکن است تنها راه حل موجود باشد. فرض کنید در مسافرت باشید و شرایطی به وجود بیاید که نیاز داشته باشید در همان لحظه به اسناد مالی خاصی دسترسی داشته باشید. اگر از نرم افزارهای حسابداری آنلاین استفاده کرده باشید، به راحتی می توانید از طریق گوشی و باز کردن یک مرورگر اینترنتی اسناد مالی مورد نظر خود را مشاهده نمایید. اما اگر از نرم افزارهای حسابداری آفلاین استفاده کرده باشید در این صورت برای دسترسی به اسناد حسابداری شاید مجبور باشید مسافرت خود را نیمه کاره رها کرده و در محل شرکت حضور پیدا کنید!

۲- به روز بودن و یکپارچگی اطلاعات

اگر شرکت شما دارای چندین شعبه در نقاط مختلف جغرافیایی باشد، به راحتی می توانید امور حسابداری همه شعب را در یک نرم افزار حسابداری آنلاین به صورت یکپارچه مدیریت کنید و این اطمینان را داشته باشید که اطلاعات در هر لحظه به روز هستند.

به روز بودن و یکپارچگی اطلاعات

۳- صرفه جویی در هزینه ها

با تهیه نرم افزار حسابداری آنلاین شما دیگر نیاز به خرید هیچ سخت افزار و نرم افزار دیگری ندارید و این موضوع نقش بسزایی در کاهش هزینه های شرکت خواهد داشت.

صرفه جویی در هزینه ها

معایب نرم افزارهای حسابداری آنلاین

معایب حسابداری آنلاین

مهمترین عیب نرم افزارهای حسابداری آنلاین خطر سرقت یا از بین رفتن اطلاعات است. مهمترین دغدغه در استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین بحث امنیت اطلاعات می باشد. با استفاده از نرم افزاهای حسابداری آنلاین اطلاعات شما در معرض خطر حمله هکرها قرار می گیرد و اگر شرکتی که نرم افزار حسابداری آنلاین را از آن تهیه کرده اید تمهیدات امنیتی لازم را رعایت نکرده باشد ممکن است اطلاعات شما به راحتی مورد سرقت قرار بگیرد. از طرف دیگر در صورتی که امکان بکاپ گیری از اطلاعات در نرم افزار حسابداری آنلاین وجود نداشته باشد، اگر اطلاعات شما به هر دلیلی پاک شود، متاسفانه امکان بازیابی اطلاعات را نخواهید داشت.

حسابداری آنلاین با وبکام

حسابداری آنلاین با وبکام

شرکت وبکام با رائه راهکار وبکام شرایطی را بوجود آورده است تا شرکت ها بتوانند بدون تغییر در سیستم حسابداری از تمامی امکانات نرم افزار حسابداری فعلی خود به صورت آنلاین استفاده کنند. در این صورت شما دیگر نیاز به خرید سخت افزار جدید ندارید، دغدغه انتقال اطلاعات به نرم افزار حسابداری جدید و صرف زمان و هزینه برای یادگیری نرم افزار حسابداری جدید برای شما وجود ندارد. علاوه بر این ما امنیت اطلاعات و صیانت از حریم خصوصی شما را تضمین می کنیم.

جهت بهره مندی از مزایای حسابداری آنلاین با ما تماس بگیرید

بستن
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.

برای ثبت نام در سایت فرم را کامل کنید

ورود به حساب کاربری

اسکرول برو به بالا