وبکام چیست؟

وبکام چیست؟

وبکام در اصل راهکاری برای تحت وب سازی نرم افزارهای ویندوزی است تا به این ترتیب امکان دورکاری را برای کاربران نرم افزارهای ویندوزی فراهم سازد. این روش دسترسی به برنامه های ویندوزی، با نام تجاری وبکام عرضه شده است. وبکام در اصل، واسط کاربری بین ویندوز و وب است.

تکنولوژی مورد استفاده در راهکار وبکام چیست؟

وبکام بر اساس تکنولوژی HTML5 و پروتکلRDP  و همچنین پروتکل VDI و Image Compression  پیاده سازی شده است و از سرویس Terminal  ویندوز استفاده می کند. وبکام به دلیل فشرده سازی تصاویر و بسته بندی اطلاعات به صورت سازمان یافته یک راهکار مناسب نسبت به روش های مشابه می باشد.

موارد استفاده از وبکام چیست؟

رسالت اصلی وبکام، دورکاری است. با استفاده از وبکام به راحتی می توان از راه دور با نرم افزارهای ویندوزی کار کرد. وبکام در نرم افزارهای حسابداری و اتوماسیون های اداری کاربرد فراوان دارد. در زمینه پزشکی نیز پزشکان می توانند از راه دور به نرم افزارهای بیمارستانی متصل شده و از وضعیت بیمار آگاه شوند و دستورالعمل های لازم را صادر کنند و نسبت به نوشتن نسخه  برای مریض اقدام نمایند.

موارد استفاده از وبکام چیست؟

راهکار وبکام برای دورکاری چیست؟

دورکاری در حوزه نرم افزار، در واقع مدیریت نرم افزارهای تحت ویندوز در بستر وب می باشد. شغل هایی که از نظر جغرافیایی در یک نقطه متمرکز نیستند و امکان دسترسی به سیستم اصلی نرم افزار را ندارند، از طریق راهکار وبکام و تحت وب سازی می توانند دیتاهای مربوط به نرم افزارهای خود ( مانند نرم افزار حسابداری هلو تحت وب ) را در یک سرور مرکزی تجمیع کنند. مزیت دیگری که وبکام را یه یک راهکار ایده آل برای دورکاری بدل کرده است امنیت بالای آن است. با نگهداری سرور مرکزی را در یک مکان امن حتی در خارج از محل شرکت، امنیت اطلاعات تا حد زیادی بالا می رود. همچنین متمرکز شدن دیتاها در یک سرور مرکزی، باعث افزایش سرعت انجام کارها، صرفه جویی در زمان و جلوگیری از تحمیل هزینه های جانبی می شود.

راهکارهای مشابه وبکام چیست؟

برای دورکاری نرم افزارهای ویندوزی و استفاده از آنها به صورت تحت وب روش های متفاوتی وجود دارد که از آن جمله می توان به Remote App اشاره کرد. در این راهکار، برنامه ها از طریق Terminal Service اجرا می شوند و از طریق ریموت می توان به آنها دسترسی داشت.

راهکار وبکام

مزیت راهکار وبکام چیست؟

– در راهکار وبکام نیاز به خرید هیچ نرم افزار جدیدی نیست.
– با توجه به تکنولوژی ای که در راهکار وبکام استفاده شده است، اجرای نرم افزارها از سرعت بالایی برخورد است
– به دلیل استفاده از لایه امنیتی SSl که بالاترین نوع امنیت است، وبکام گزینه بسیار مناسبی برای کار با نرم افزارهای حسابداری محسوب می شود
– با استفاده از راهکار وبکام دیگر اهمیتی ندارد که از چه سیستم عاملی استفاده می کنید و یا با چه دستگاهی می خواهید کار کنید. نرم افزار شما به راحتی بر روی تمام پلتفرم ها و دستگاهها اجرا خواهد شد.

برای تهیه نرم افزارهای تحت وب شرکت وبکام با ما تماس بگیرید

بستن
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.

برای ثبت نام در سایت فرم را کامل کنید

ورود به حساب کاربری

اسکرول برو به بالا