connect

 

با پیشرفت تکنولوژی، سیستم های آنلاین و خدمات آنلاین فروش کالا و خدمات، نیاز به عملکرد بهتر در حوزه سایت و فروشگاه‌های آنلاین یک امر مهم محسوب می‌شود.

در این میان ارتباط سیستم نرم افزار حسابداری به سایت فروشگاه آنلاین و یا ارتباط سیستم انبارداری با سایت فروشگاه آنلاین

به جهت کنترل لحظه‌ای وضعیت موجود بودن کالا (تعداد کالا) و کنترل لحظه ای قیمت کالاهای موجود در فروشگاه آنلاین از موارد است که معمولاً مدیران فروشگاه ها و IT با آن سر کار دارند.

در سیستم ارتباط نرم افزار حسابداری به سایت فروشگاه آنلاین، امکان اتصال تمامی سیستم های مدیریت محتوا (CMS) به نرم افزار حسابداری و یا نرم افزار انبارداری فراهم شده است.

در صورتی که از یکی از سیستم‌های حسابداری تحت وب و یا سیستم حسابداری تحت کلود (ابری) استفاده می‌کنید همچنین می‌توانید از سرویس اتصال سیستم حسابداری تحت وب به سایت فروشگاهی استفاده کنید.

 

چرا باید نرم افزار حسابداری رو به فروشگاه اینترنتی متصل کنیم؟

بصورت پیش فرض کسب و کارهای سنتی از نرم افزارهای حسابداری مثل هلو و سپیدار و … برای کارهای حسابداری شون استفاده می‌کنند و هیچ مشکلی هم ندارن اما وقتی در کنار اون کسب و کار سنتی شون رو به فروش اینترنتی و کسب و کار از طریق نوین رو میارن کمی کار با این نرم افزارهای حسابداری متفاوت میشه و سختی‌های فراوانی داره.

در اینجا فرض ما بر اینه که شما از فروشگاه ساز ووکامرس برای فروشگاه اینترنتی تون استفاده کردید اگر اینطور باشه حتما به مشکلات زیر برخوردید:

  • هر بار که موجودی انبارتون تغییر میکنه باید هم در نرم افزار حسابداری و هم در ووکامرس موجودی تون رو بروز کنید.
  • برای هر بار گزارش گیری باید یکبار به ووکامرس و یکبار به نرم افزار حسابداریتون مراجعه کنید.
  • اطلاعات مشتریاتون یکجا و یکپارچه نیست.
  • بروز رسانی اطلاعاتی مثل قیمت و…باید در هر دو جا بصورت جداگانه اتفاق بیفته.

همه ی اینا یعنی این که سیستم مدیریت فروش و حسابداریتون یکپارچه نیست که این خیلی آزاردهنده اس. برای اینکه با این مشکلات روبرو نباشید و کلی در وقت و هزینه صرفه جویی کنید می‌تونید این دو نرم افزار رو به هم متصل کنید.

 

متصل کردن نرم افزار حسابداری به ووکامرس

در حال حاظر نرم افزارهای حسابداری پیشرفته، قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. همانطور که می‌دانید نرم افزار های حسابداری بر روی کامپیوتر نصب می‌شوند و فروشگاه شما در بستر وب قرار دارد. پس در قدم اول باید از یک نرم افزار حسابداری پیشرفته و به روز استفاده کنید.

نرم افزارهایی مثل هلو تحت وب در حال حاظر جزء نرم افزارهای مالی و حسابداری پیشرفته هستند که قابلیت اتصال به اینترنت را دارند. همچنین کلیه نرم افزارهای حسابداری و مالی باید API داشته باشند که بتوانند به ووکامرس متصل شوند.

اگر از نرم افزارهای قدیمی که صرفا بر روی یک کامپیوتر نصب میشوند و قابلیت اتصال به اینترنت را ندارد و سرویس هایی مثل REST API در آنها ایجاد نشده است استفاده می‌کنید، قطعا نه تنها به ووکامرس بلکه به هیچ فروشگاه سازی در بستر وب متصل نمی‌شوند.

برای اینکه متوجه شوید که نرم افزارحسابداری شما قابلیت اتصال به ووکامرس را دارد، در قدم اول باید پیش نیازهای اتصال نرم افزار حسابداری به ووکامرس را بدانید که در ادامه آموزش این موارد گفته شده است.

سوالات متداول در مورد اتصال حسابداری به ووکامرس

برای اتصال چه پیش نیازهایی وجود داره؟

برای اینکه امکان اتصال فروشگاه اینترنتیتون به یک نرم افزار حسابداری رو داشته باشه باید یک سری پیش نیاز ها رو بررسی کنیم که درصورت وجود می‌تونیم به کار ادامه بدیم.

آیا نرم افزار حسابداریتون به اینترنت متصل میشه؟

برای اینکه بتونیم ارتباط بین نرم افزار حسابداری و فروشگاه رو برقرار کنیم حتما باید نرم افزار حسابداری به اینترنت دسترسی داشته باشه که بتونه اطلاعات فروشگاه که در بستر ایینترنته رو دریافت کنه یا بهش اطلاعاتی بفرسته.

آیا نرم افزار حسابداریتون قابلیت کار با API ها رو داره؟

API حسابداری، مخفف عبارت Application Programming Interface است. به زبان خیلی ساده می‌توان گفت: API یک رابط در نرم افزارحسابداری شما هست که به ووکامرس اجازه میده به نرم افزار حسابداری متصل شود.

به عنوان مثال API این اجازه رو به ووکامرس میده که با یک درخواست به موجودی یا قیمت یک کالا دسترسی پیدا کرد و از آن برای بروزرسانی‌های سیستم استفاده کرد.

نرم افزارحسابداری شما باید دارای API باشد و اینکه این API اطلاعات را به صورت جامع با یک شناسه منحصر به فرد ارائه دهد. برای درک بهتر به مثال زیر توجه کنید:

فرض کنید ما می‌خواهیم با یک درخواست اطلاعات جامعی از موجودی محصول، قیمت روز محصول و … دریافت کنیم. وقتی که نرم افزار حسابداری شما اطلاعات را به صورت جامع ندهد و برای موارد گفته شده باید یک درخواست جداگانه زد، در چنین حالتی فشار زیادی به سرور شما وارد می‌شود.

آیا ip مختص به خودتون رو دارید؟

همانطور که می‌دونید ip‌های اینترنت بصورت دوره ای تغییر می‌کنه و برای اینکه فروشگاه اینترنتیتون مثلا (ووکامرس) همیشه اطلاعات رو از یک ip  اختصاصی و ثابت بخونه باید به از ارایه دهنده سرویس اینترنتون یک ip ثابت تهیه کنید.

 

نحوه اتصال نرم افزار هلو و سپیدار به ووکامرس

ما در وبکام راهکاری برای اتصال سایت فروشگاهیتون به نرم افزارهای حسابداری مختلف از طریق API ارایه دادیم برای اتصال ارزان و سریع با بهترین کیفیت نرم افزار و پشتیبانی فوق العاده از دمو های ما استفاده کنید یا با ما تماس بگیرید.