دورکاری حسابداری

دورکاری حسابداری

دورکاری چیست؟

دورکاری به معنی آزادکاری یا پروژه ای کارکردن است ،بدون احتیاج به حضور در مکان یا سازمان سفارش دهنده.وقتی شما این سبک شغلی را انتخاب می کنید، مدیریت زمان با خودتان است و در واقع ساعت کاری شناوری دارید.پروژه های کاری در منزل، از طرف سازمان ها یا شرکت های مربوطه وجود دارد که اگر حسابداران به فعالیت در منزل و دورکاری علاقه داشته باشند، می توانند از این طریق به کسب در آمد بپردازند.

بسیاری از شغل ها را می توان به صورت دورکاری انجام داد،در این بین شرکت ها می توانند برای بخشی از کارمندان خود که با کامپیوتر سر و کار دارند ،مثل واحد حسابداری، شرایطی را فراهم کنند تا آنها بتوانند به صورت دورکاری و خارج از محل کار نیز به انجام وظایف محوله بپردازند و از حسابداری به صورت دور کاری لذت ببرند.

این روزها و با افزایش شیوع کرونا، دورکاری بین کارکنان و شرکت ها افزایش یافته است و کارمندان و کارفرمایان برای حفظ سلامتی خود و کاهش همه گیری این ویروس، تلاش می کنند تا کارهای خود را دور از محیط کار و در خانه انجام دهند. …با پیشرفت بسیار زیاد تکنولوژی و استفاده مردم از تلفن های همراه هوشمند و همچنین افزایش ضریب نفوذ اینترنت در بین مردم، نیاز بازار کار و سازمان ها به کارمندان دورکار را دو چندان کرده است.

طبق تحقیقات و آمار، تا پایان سال ۲۰۱۶، حدود یک چهارم نیروی کار آمریکا به صورت دورکاری مشغول انجام وظیفه بوده اند و از سال ۲۰۰۵ تاکنون، تعداد نیروهای کار دو برابر شده است.

دورکاری نوعی مدیریت جدید نرم افزارهای تحت وب است که مخصوص مشاغلی هستند که پراکندگی جغرافیایی دارند و یا به سرور اصلی دسترسی مداوم ندارند، بنابراین دنیای دیجیتال نیازمند آن شد تا نرم افزارهایی طراحی شوند تا با دسترسی به سرور اصلی بتوانند کار خود را در خانه و در کل دور از محل کار انجام دهند.

این امر به مراتب باعث سرعت در فرایند های کاری، سهولت در گزارش گیری و صرفه جویی در زمان و هزینه میشود. دور کاری برای بسیاری از شغل ها میسر است، مخصوصا شغل هایی که بیشتر کار آن ها با کامپیوتر انجام می شود و این موضوع می تواند مزایا و معایب خاص خود را داشته باشد.یکی از سبک هایی که حسابداران می توانند در آن مشغول به فعالیت باشند، دورکاری حسابداری می باشد.

 

 

چه موانعی بر سر دورکاری حسابداری وجود دارد؟

یکی از موانع مهم جهت انجام امور حسابداری به صورت دورکاری، عدم دسترسی به نرم افزار حسابداری و اطلاعات مالی از خارج شرکت است. شرکت هایی که سال هاست با نرم افزارهای حسابداری ویندوزی مثل برنامه حسابداری هلو و سپبدار کار می‌کنند شاید در نگاه اول دورکاری با این نرم افزارها را غیرممکن بدانند.

اما شرکت وبکام با ارائه راهکار وبکام این امکان را در اختیار شما قرار می دهد تا بتوانید با این نرم افزارها و سایر برنامه های حسابداری به صورت دورکاری به انجام امور مالی خود بپردازید.

برای خرید هلو تحت وب کلیک کنید

ضرورت حسابداری دورکاری چیست؟

این فرصت شغلی وقتی ایجاد می شود که کارفرما نیاز به کارمند تمام وقت در زمینه حسابداری نداشته باشد این مورد در زمان هایی رخ می دهد که کارهای حسابداری سازمان کم باشد و نیاز به حسابدار در برخی مواقع نیز شرکت ها در زمان های مشخصی کارشان شلوغ می شود و به اوج می رسدکه در اینگونه موارد درخواست نیروی دورکاری حسابداری می نمایند.

مزایای شغل حسابداری دورکاری چیست؟

هزینه راه اندازی یک کسب و کار در زمینه حسابداری بصورت دورکاری بسیار پایین است و به راحتی می توانید یک کسب و کار با درآمد بسیار مناسب داشته باشید.در صورتی که علاقه زیادی به این شغل داشته باشید و با دانش روز جلو بروید می‌توانید نرم افزار حسابداری مخصوص خود را طراحی کرده و از این راه نیز کسب درآمد داشته باشید.

پیشنهاد دیگری که برای پیشرفت در این زمینه می‌تواند برای شما مفید باشد این است که با همکاری یک برنامه نویس برنامه را طراحی کنید و درصد فروش آن را نصیب خود کنید.می توانید با گرفتن تخصص حسابداری در یک زمینه و تلاش برای موفقیت در آن به درآمد بسیار مناسبی برسید.کار حسابداری به گونه ای است که جدول بندی انجام کارهای آن و تحویل به موقع پروژه‌ها بسیار ساده و آسان خواهد بود.

 

 

بازار کار مشاغل برای حسابدار دورکار بسیار گسترده است و هرگز اشباع نخواهد شد و به راحتی می‌توانید با تنظیم هدف شغلی برای خودتان در این زمینه بسیار پیشرفت کنید.در برخی موارد تجربه کار کردن به عنوان حسابدار یا به اصطلاح «حسابدار تجربی» بودن برای فعالیت به عنوان حسابدار دورکار کافی است و نیاز به داشتن مدرک یا تحصیلات مرتبط نیست.

البته شاید پیدا کردن شغل برای این دسته از افراد کمی سخت‌تر باشد. اما با داشتن تجربه بسیار درخشان و رزومه خوب در زمینه حسابداری به راحتی می‌توانید به عنوان یکی از بهترین حسابدارهای دورکار کار کنید. البته همیشه گرفتن مدرک بد نیست اما حسابدار دورکار بودن شغلی نیست که در صورت عدم داشتن مدرک و صرفا برحسب تجربه نتوانید کار کنید.از دیگر مزایا میتوان به:

فردی: کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در وقت و انرژی، انعطاف در ساعت کاری و توازن بین زندگی کاری و خانوادگی، فرصت های کاری و توانایی انجام چندین کار در روز

اجتماعی: کاهش همه گیری ویروس کرونا و سلامت خود و خانواده و همشهریان، کاهش ترافیک و آلودگی هوا، کاهش نرخ بیکاری به علت به وجود آمدن مشاغل جدید، فرصت های کاری وسیع تر و بهبود اقتصاد

سازمانی: کاهش هزینه های شرکت، توجه به نتیجۀ کار و نه به ساعات حضور فرد، امکان انتخاب کارکنان بدون محدودیت جغرافیایی، کاهش نیروی انسانی و در مقابل افزایش بهره وری، بهبود شرایط کاری و شغلی کارکنان و سازمان

همگی می دانیم که هرچند دورکاری می تواند راه حلی قدرتمند باشد، با این حال مانند هر کار دیگری در کنار مزایای مختلف میتواند معایب متعددی نیز داشته باشد که باید شناخته شوند:

 • با دورکاری نمی توان بر کار کارکنان نظارت داشت و ارزیابی آنها سخت میشود.
 • هزینه‌های مالی اضافی برای تهیۀ تجهیزات دورکاری برای کارکنان.
 • کارمندان شرکت باید آشنایی کامل با با کامپیوتر و استفاده از اینترنت داشته باشند.
 • کاهش ارتباطات شغلی و تعاملات اجتماعی

البته همانطور که مشخص است، معایب دورکاری چیزی نیست که قابل حل نباشد و مزایای آن بسیار بیشتر از معایب آن است ولی سوالی که پیش می آید آن است که آیا بستری برای انجام کارها و ارائه آنها وجود دارد یا خیر!

 

 

وظایف حسابدار دورکار چیست؟

داشتن درک درستی از وظایف حسابداری دورکاری، به حسابدار کمک شایانی در زمینه پذیرش پروژه و انجام آن خواهند نمود که در ادامه به بررسی مواردی که به عنوان عمومی ترین وظایف حسابدار دورکار مطرح می شود پرداخته خواهد شد:

 • بررسی صورت های مالی مشتریان
 • ثبت و ضبط اطلاعات مالی
 • بررسی دوره ای حساب ها
 • اظهارنامه مالیاتی
 • تسلط به استاندارد های حسابداری
 • داشتن زمان کافی و مدیریت آن
 • داشتن تجربه کافی
 • گردش کار و عدم تکرار

نرم افزارهای حسابداری آنلاین و تحت وب ما، قابلیت اتصال به انواع نرم افزارهای حسابداری مانند هلو، سپیدار، پاتریس، پروشا، اسپاد و…. را دارند که این ویژگی قابلیت های زیادی مانند کنترل موجودی و مدیریت مرکزی کالاها، مشتریان و … را به همراه دارد. توزیع کنندگان می‌توانند به کمک نرم‌افزارهای وبکام بسیاری از هزینه‌های خود را کاهش دهند و این هزینه را می‌توانند در بخش‌های مختلف کار خود سرمایه گذاری کنند.

بر‌اساس پژوهش های انجام گرفته مشخص شده که استفاده از نرم‌افزارهای وبکام هزینه‌ها را ۲۰٪ تا ۳۰٪ کاهش می‌دهد.

احساس نیاز به نرم افزارهای دورکاری

اکثر شرکت های تولید کننده نرم افزار های حسابداری و مالی، نسخه تحت ویندوز ارائه می دهند که این نوع برنامه ها در نسخه های شبکه خود، فقط می توانند کاربرانی را که در شبکه داخلی قرار دارند، مثلا داخل یک شرکت یا یک ساختمان را به هم مرتبط سازد و کاربر یا شخصی که در جایگاه دیگری که خارج از آن شبکه داخلی است، نمی تواند از آن نرم افزار استفاده کند.

راهکار تحت وب و دورکاری این محدودیت را حذف نموده و به کاربران نرم افزار های ویندوزی این امکان را می دهند تا بتوانند در نقاط مختلف جغرافیایی از همان نرم افزار ویندوزی خود استفاده نمایند.

وبکام، راهکار دورکاری

یکی از معایب برنامه های تحت ویندوز این است ،که برای دسترسی به اینگونه برنامه ها در شعبات شرکت های مختلف، دچار مشکل می شویم و به ناچار سراغ راهکار Replication ):‌ به معنای ایجاد کپی از بانک اطلاعاتی) می رویم. این روش هم به خودی خود مشکلات بسیاری دارد. اما دنیای IT بی حرکت نمانده و برای این مشکل راه حل های مکملی را اندیشیده است.

که علاوه بر داشتن قابلیت های یک برنامه حسابداری و یا مالی تحت ویندوز از تمامی امکانات و مزایای تحت وب و دورکاری آن نیز استفاده می کنند و این راهکار به تحت وب سازی یا دورکاری معروف است که امروزه اکثر سازمان ها و شرکت های بزرگ از آن استفاده می نمایند. در واقع در این راهکار، شما بدون نیاز به تغییر نرم افزار ویندوزی می توانید از مزایای نرم افزار های تحت وب نیز بهره مند گردید.

چرا مشتریان و حسابداران باید از نرم افزارهای تحت وب وبکام استفاده کنند؟

 • قابلیت اجرا در تلفن همراه، تبلت و…
 • اجرا روی هر گونه بستر ارتباطی شبکه
 • سرعت بسیار بالای نرم افزار
 • قابلیت اجرای نرم‌افزارهای تحت ویندوز بر روی هر نوع سیستم عامل
 • آپدیت خودکار از سرور
 • کاهش هزینه های سخت افزاری
 • در صورت قطع اینترنت اطلاعات را ذخیره و بعد از اتصال آن مجددا کار را ادامه می دهد.
 • با وجود آنکه نرم افزار تحت وب و در بستر اینترنت است، با این حال از امنیت اطلاعاتی بسیار بالایی برخوردار است.

کاربران با این مزایای تحت وب و امکان دورکاری این نرم افزارها می توانند میلیون ها تومان نسبت به زمانی که از برنامه های ویندوزی استفاده می کردند صرفه جویی کنند. از مهم ترین مزایای وبکام و این نوع نرم افزارهای تحت وب آن است که می توان سریع و با سرعت بالایی تغییرات زیادی ایجاد کرد و همچنین قیمت و هزینه آن از بسیاری از نرم افزارهای تحت ویندوز و اپلیکیشن ها کمتر است.

سخن آخر

وبکام امکانات متعدد و متنوعی را برای مشترکین نرم افزارهای مالی و حسابداری هلو، سپیدار، پاتریس، دشت و… به صورت آنلاین و از راه دور فراهم می کند تا از حسابداری آنلاین لذت ببرند و بدون دغدغه به کار خود بپردازند.

برای تهیه نسخه تحت وب نرم افزار حسابداری خود با ما تماس بگیرید

021-28428010

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *