• وبکام
 • تحت وب
 • معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری آنلاین

معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری آنلاین

معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری آنلاین

حسابداری تحت وب، مزایای زیادی نسبت به حسابداری با برنامه های تحت ویندوز دارد. یکی از مهمترین مزایای نرم افزارهای تحت وب دسترسی به آنها از طریق اینترنت است. در حالی که در نرم افزارهای ویندوزی شما با محدودیت زمانی و مکانی روبرو هستید.

با استفاده از نرم افزارهای حسابداری تحت وب مثل هلو تحت وب و سپیدار تحت وب شما می‌توانید از هر نقطه دنیا فقط با دسترسی به اینترنت، امور حسابداری خود را انجام دهید. امروزه حسابداری آنلاین با توجه به گسترش اینترنت و مزایایی که دارد، طرفداران خاص خود را پیدا کرده است. و روز به روز در حال گسترش است. نرم افزارهای حسابداری آنلاین عموما” به صورت تحت وب و در قالب یک وبسایت عرضه می‌شوند.

به عبارت دیگر برای کار با این نرم افزارها نیاز به نصب هیچ گونه نرم افزاری بر روی کامپیوتر نیست. و از طرف دیگر حتی شما محدود به استفاده از کامپیوتر یا لپ تاپ هم نیستید. شما می‌توانید با استفاده از هر دستگاه ارتباطی که یک مرورگر اینترنتی داشته باشد، مثل تبلت یا موبایل به راحتی امور حسابداری شرکت خود را انجام دهید.

نرم افزار حسابداری تحت وب

اهمیت استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین

نرم افزارهای حسابداری با آسان کردن عملیات‌های حسابداری، یکپارچه کردن حساب ها و نظم دادن به امور مالی، کمک شایانی به سازمان‌ها و مجموعه‌ها کرده اند.

امروزه بدون استفاده از نرم افزارهای حسابداری، انجام امور مالی تقریبا غیرممکن است. مسائلی مانند محاسبه سود و زیان، مدیریت موجودی انبارها، مدیریت امور مالیاتی و… با استفاده از نرم افزارهای حسابداری، بسیار سریع و با دقت بالا انجام می‌شوند.

 

لیست نرم افزارهای حسابداری تحت وب

نرم افزارهای حسابداری را می توان به دو دسته؛ نرم افزارهای حسابداری آنلاین (حسابداری ابری) و نرم افزارهای حسابداری آفلاین تقسیم کرد. نرم افزارهای حسابداری آفلاین مانند؛ نرم افزار هلو و نرم افزار سپیدار و… سالهاست که توسط شرکت‌های مختلف به صورت گسترده استفاده می‌شوند.

برای کار با نرم افزارهای حسابداری آفلاین نیازی به استفاده از اینترنت نیست. درحالی که در نرم افزارهای حسابداری آنلاین مثل سپیدار تحت وب و هلو تحت وب اینترنت نقش اصلی را ایفا می‌کند. امروزه با گسترش اینترنت و تغییر شرایط بازار نیاز به دسترسی به امور مالی به صورت آنلاین بیش از پیش احساس می‌شود.

در حال حاضر نرم افزارهای حسابداری آنلاین زیادی در سطح اینترنت وجود دارند، که می‌توانید با توجه به نیاز سازمان خود نسبت به بررسی ویژگی‌ها و امکانات آنها و سپس تهیه نسخه مناسب خود اقدام نمایید. استفاده از نرم افزارهای حسابداری آنلاین مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به شرح آنها می‌پردازیم.

نرم افزارهای حسابداری تحت وب

دورکاری با نرم افزارهای حسابداری تحت وب

با تحول در تکنولوژی و تمامی امور، حسابداری نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با توجه به نیاز روز بازار نرم افزار، دچار تحولی نو در حوزه نرم افزار های حسابداری و مدیریت کسب و کار شده است. از آن رو که با قابلیت‌های نرم افزار حسابداری از قبل آشنایی دارید به توصیف این تکنولوژی جدید می‌پردازیم.

نسل جدید از نرم افزار حسابداری، که نرم افزار حسابداری تحت وب است. در نرم افزار حسابداری تحت وب شما بواسطه یک دستگاه که قابلیت اتصال به اینترنت (اعم از لپ تاپ، کامپیوتر، تبلت، گوشی) را دارد می‌توانید به راحتی در هر کجا و هر زمان که بخواهید مدیریت امور مالی خود را در دسترس داشته باشید. دیگر کاربر محدود به محیط کار و میز کار خود نیست.

با در دست داشتن نرم افزار حسابداری از خطاهای انسانی نیز جلوگیری می‌شود.  با نرم افزار حسابداری آنلاین می‌توانید مدیریت امور مالی کسب و کار خود را بصورت آنلاین و همیشه در دسترس، از راه دور در اختیار داشته باشید.

معایب نرم افزارهای حسابداری تحت وب

ویژگی‌های بهترین نرم افزارهای حسابداری ابری

مسئله ای که در مواجهه با نرم افزار حسابداری تحت وب ذهن کاربران را درگیر خود می‌کند. بحث امنیت اطلاعات مالی و حسابداری آنها در نرم افزار حسابداری تحت وب است.

ولی نگران نباشید اطلاعات شما بصورت کاملا امن (کد رمز) در سرور شرکت میزبان ذخیره می‌شود. بجز خود شما و کاربرانتان شخص دیگری دسترسی به اطلاعات شما را نخواهد داشت. حتی کارکنان شرکت میزبان سرور، به همین جهت از نظر امنیت نسبت به سایر نرم افزارهای حسابداری تحت وب دارای بالاترین سطح امنیت است.

حسابداری تحت وب این قابلیت را دارد که اگر کسب و کار و یا سازمانی دارای گستردگی شعب باشد. می‌تواند تنها با خرید یک نرم افزار، یکپارچگی شعب را در عین مجزا بودن اطلاعات شعب در یک نرم افزار داشته باشد و دیگر نیاز به خرید چندین نرم افزار ندارد و فقط با در اختیار داشتن یک نرم افزار می‌تواند تمامی نیازهای شعب خود را از نرم افزار حسابداری بر طرف نماید.

در نرم افزار حسابداری تحت وب، بروز رسانی و پشتیبان گیری از نرم افزار بصورت اتوماتیک انجام می‌شود. از طرفی پشتیبانی نرم افزار نیز بصورت تیکتینگ و آنلاین انجام می‌پذیرد و همیشه پاسخگوی سوالات کاربران است.

 

مزایای نرم افزارهای حسابداری آنلاین

 • برای اجرای نرم افزار حسابداری تحت وب، نیاز به نصب هیچ برنامه خاصی بر روی سیستم کاربران نیست. تنها چیزی که شما نیاز دارید یک مرورگر اینترنتی مثل گوگل کروم است.
 • برای دسترسی به حسابداری تحت وب، هیج محدودیت مکانی ای وجود ندارد. و لازم نیست برای انجام امور حسابداری، حتما در محل کار حاضر شوید. این یک مزیت فوق العاده است؛ چرا که امکان دورکاری را برای کارمندان فراهم می‌کند.
 • شما می‌توانید امور مربوط به حسابداری خود را در هر زمان از شبانه روز به صورت ۲۴ ساعته انجام دهید. حتی در تعطیلات و مسافرت نیز می توانید به امور مربط به حسابداری شرکت نظارت داشته باشید و گزارش‌های مالی را مشاهده نمایید.
 • اگر شرکت شما دارای چند شعبه در نقاط مختلف است. با استفاده از نرم افزارهای حسابداری تحت وب می‌توانید یک سیستم حسابداری یکپارچه و به روز داشته باشید. و از خطاها و اشتباهاتی که به دلیل عدم یکپارچگی و همچنین به روز نبودن اطلاعات ممکن است به وجود بیاید جلوگیری نمایید.
 • مشکلات سخت افزاری یکی از آزاردهنده ترین مسائلی ست که ممکن است گریبان گیر واحد حسابداری یک شرکت شود و ساعت‌ها و شاید روزها در کار شما اخلال ایجاد کند. با استفاده از نرم افزارهای حسابداری تحت وب، دیگر نگران مشکلات سخت افزاری نباشید و با خیال راحت بر روی امور حسابداری متمرکز شوید.
 • اگر شرکت شما دارای چندین شعبه در نقاط مختلف جغرافیایی باشد، به راحتی می‌توانید امور حسابداری همه شعب را در یک نرم افزار حسابداری آنلاین به صورت یکپارچه مدیریت کنید. و این اطمینان را داشته باشید که اطلاعات در هر لحظه به روز هستند.

 

معایب نرم افزارهای حسابداری تحت وب

شاید مهم‌ترین نقطه ضعف نرم افزارهای تحت وب، عدم دسترسی به آن‌ها در صورت قطع شدن اینترنت است. امروزه با گسترش زیرساخت‌های ارتباطی کشور این مشکل تا حد زیادی کم رنگ شده است. همچنین با توجه به تنوع سرویس‌هایی که شرکت‌های ارائه دهنده اینترنت ارائه می‌دهند، اینترنت با سرعت بالا و کیفیت مناسب تقربیا در همه جا قابل دسترس است.

حسابداری انلاین

راهکار وبکام در نرم افزارهای حسابداری تحت وب

تغییر سیستم حسابداری و انتقال اطلاعات از نرم افزار قبلی به نرم افزار حسابداری تحت وب، علاوه بر هزینه ها و مخاطراتی که دارد باعث اتلاف زمانی زیادی می‌شود. مضاف بر این که آموزش کارمندان جهت کار با نرم افزار جدید یکی دیگر از معضلات تغییر سیستم حسابداری است.

شرکت نرم افزاری وبکام با ارائه راهکار وبکام، نرم افزار حسابداری ویندوزی شما را به صورت تحت وب در اختیار شما قرار می‌دهد و به این ترتیب شما را قادر می‌سازد که بدون ایجاد تغییر در سیستم حسابداری، از تمامی مزایای نرم افزارهای حسابداری تحت وب بهره مند شوید.
اگر در حال حاضر از نرم افزار حسابداری سپیدار یا نرم افزار حسابداری هلو و… استفاده می‌کنید، جهت بهره مندی از مزایای حسابداری تحت وب با ما تماس بگیرید.

1 فکر در مورد “ معرفی بهترین نرم افزارهای حسابداری آنلاین

 1. حسین زواره گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت همه ی عوامل شرکت وبکام من از هلو تحت وب استفاده میکنم و خیلی راضی ام.واقعا ممنون از تلاش های بی دریغ تون 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *