اتوماسیون اداری

هر سازمان از افرادی تشکیل شده است که در راستای رسیدن به یک هدف مشخص با هم همکاری می کنند. علاوه بر اینکه هر فرد درون سازمان وظیفه مشخصی را انجام می دهد لزوم ایجاد ارتباط موثر بین افراد سازمان جهت هماهنگی امور بر کسی پوشیده نیست. با بزرگ شدن سازمان، نیاز به وجود یک سیستم یکپارچه جهت انجام امور اداری، مدیریت کارهای روزانه، تعامل سازنده بین افراد به وضوح احساس می شود. با به کارگیری سیستم های اتوماسیون اداری، مکاتبات اداری به سهولت انجام خواهد شد و ضمن افزایش بهره وری باعث صرفه جویی در وقت و هزینه نیز خواهد شد.

اتوماسیون اداری چیست؟

اتوماسیون چیست؟

واژه خودکارسازی یا اتوماسیون (Automation) از ترکیب کردن دو کلمه Automatic به معنی انجام کارها به صورت خودکار و Operation به معنی عمل کردن بدون دخالت انسان به وجود آمده است. به صورت کلی اتوماسیون به کارهایی گفته می شود که بدون دخالت انسان، به صورت اتوماتیک انجام می شوند.

انواع اتوماسیون

اتوماسیون صنعتی و اتوماسیون اداری، عبارت هایی هستند که بارها شنیده ایم. اتوماسیون صنعتی، به بهره گیری از سیستم های مکانیکی و الکترونیکی و کامپیوتری در خط تولید گفته می شود. در اتوماسیون صنعتی، هدف اصلی کاهش نیاز به دخالت انسان در کارها است. اتوماسیون اداری یا خودکار سازی اداری که در زبان انگلیسی به آن Office automation گفته می شود عبارت است از ایجاد ارتباط بهینه و تسهیل شده بین بخش های مختلف یک سازمان و حتی خارج از سازمان.

مزایای اتوماسیون اداری

. صرفه جویی در وقت و نیروی انسانی و استفاده بهینه از آنها
. کنترل و پیگیری بهتر امور
. گردش خودکار نامه ها در سازمان و قرار گرفتن نامه ها در کارتابل افراد
. ارجاع درون سازمانی و برون سازمانی نامه ها
. کاهش فعالیت های مربوط به بایگانی و مستند سازی
. کاهش مصرف کاغذ در پی حذف قابل توجه مکاتبات کاغذی
. کاهش اشتباه و دوباره کاری ناشی از خطای انسانی
. جلوگیری از بی نظمی و اتلاف منابع سازمان
. امکان مدیریت دقیق بر عملکرد کارکنان

نرم افزار اتوماسیون اداری

نرم افزارهای اتوماسیون اداری به طور کلی وظیفه ذخیره و تبادل و مدیریت اطلاعات را درون یک سازمان بر عهده دارند. نرم افزارهای اتوماسیون اداری که در سازمان های مختلف استفاده می شوند شامل بخش های مختلفی از جمله کارتابل، ایجاد نامه، مشاهده گردش نامه، پیگیری کارها و … هستند. به این ترتیب با استفاده از این نرم افزارها می توان بین کارمندان بخش های مختلف یک سازمان ارتباط برقرار کرد. البته با ظهور نرم افزارهای اتوماسیون اداری و به کار گرفته شدن آنها در سازمان ها هنوز از اهمیت استفادده از تلفن و برگزاری جلسات کاسته نشده است و به نوعی قرار گرفتن این موارد در کنار اتوماسیون اداری می تواند ارتباطات یک سازمان را کامل کند.

یک نرم افزار اتوماسیون اداری چه امکاناتی را فراهم می کند؟

. امکان ثبت و ارجاع نامه
. بایگانی و مدیریت آرشیو نامه ها
. برنامه ریزی و مدیریت جلسات و قرارهای کاری
. امکان طراحی انواع فرم های سازمانی و به کارگیری آنها در مکاتبات اداری
. کارتابل جهت قرارگیری نامه های مربوط به هر فرد
. امکان مشاهده مسیر گردش نامه

نرم افزار اتوماسیون اداری وبکام

نرم افزار اتوماسیون اداری وبکام

معمولا در سازمان ها و شرکت ها زمان زیادی صرف انجام مکاتبات و نامه نگاری ها می شود. اگر شما به عنوان یک مدیر در پی افزایش بهره وری سازمان و انجام سریع تر امور درون سازمانی هستید، ما به شما استفاده از نرم افزار اتوماسیون اداری وبکام را پیشنهاد می کنیم. سیستم اتوماسیون اداری وبکام به پشتوانه سال ها تجربه در زمینه تولید نرم افزار و با بهره گیری از به روزترین روش های تولید نرم افزار، علاوه بر سامان دهی فرآیندهای سازمانی با ایجاد یک بستر ساده امکان ثبت و گردش نامه و سایر فرم های اداری را در یک محیط ساده، حرفه ای و کاربرپسند فراهم کرده است تا بتوانید مکاتبات اداری را در مجموعه خود به صورت کاملا الکترونیک و با امنیت و سرعت بالا انجام دهید.

برای تهیه نرم افزار اتوماسیون اداری وبکام با ما تماس بگیرید

بستن
شروع به تایپ کنید برای نوشته‌های که به‌دنبال آن هستید.

برای ثبت نام در سایت فرم را کامل کنید

ورود به حساب کاربری

اسکرول برو به بالا