• خانه
  • طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل

طبق آمار منتشر شده، حدود 6.5 میلیارد نفر در سرتاسر جهان از گوشی هوشمند استفاده می‌کنند. طراحی و توسعه نرم افزارهای موبایلی نیز سال‌هاست به دلیل افزایش کاربران سیستم‌عامل‌های موبایل مانند اندروید و IOS افزایش یافته و کسب‌وکارها و یا افراد به دنبال طراحی اپلیکیشن موبایل برای مجموعه و یا ارائه خدمات خود هستند.

طراحی اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن موبایل چه کاربردی دارد؟

طراحی اپلیکیشن موبایل به شما کمک می‌کند تا در بسترهای ارتباطی دیگری نیز با کابران خود تعامل داشته باشید. بعد از معرفی گوشی‌های هوشمند، دیگر تنها ارتباطات کاربران با شرکت‌ها و خدمات آنلاین در بستر فضای وب نبود و اپلیکیشن‌های موبایل نیز یک روش موثر در خدمات‌دهی شناخته شدند. علاوه بر آن به علت در دسترس بودن اپلیکیشن‌های موبایل در هر زمان و مکان، مردم اقبال بیشتری به آن نشان دادند.

مزایای استفاده از اپلیکیشن موبایل

طراحی اپلیکیشن اختصاصی موبایل

طراحی اپلیکیشن اندروید

اندروید در سال ۲۰۰۸ توسط شرکت گوگل عرضه شد که بر پایه هسته لینوکس می‌باشد. این سیستم عامل خیلی سریع توانست به موفقیت و محبوبیت برسد. دلیل آن هم متن باز بودن و سرعت بالای این سیستم عامل بود. شرکت‌های بزرگی نظیر سامسونگ، اچ تی سی (HTC)، سونی و… جز اولین شرکت‌هایی بودند که از این سیستم عامل استفاده کردند و اندروید بسیار سریع‌ توانست جایگاه ویژه‌ای بین کاربران پیدا کند.

در ابتدا اپلیکیشن‌هایی که مبنی بر سیستم عامل اندروید بودند، فقط برای گوشی‌های هوشمند عرضه می‌شدند. اما با وارد شدن تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند و تلویزیون‌های نسل جدید، سیستم عامل اندروید برای آنها نیز توسعه پیدا کرد و بدین ترتیب اندروید توانست سهم بزرگی از بازار دستگاه‌های هوشمند را در اختیار داشته باشد. در حال حاضر ۶۵ درصد از سیستم‌عامل‌های موبایل در بازار مختص اندروید می باشند.

طراحی اپلیکیشن IOS

شرکت اپل در سال ۲۰۰۷ سیستم عامل IOS را معرفی کرد. سیاست اپل برای سیستم عامل IOS متفاوت از شرکت گوگل می‌باشد. سیستم عامل IOS تنها در محصولات اپل کار می‌کند و این شرکت اجازه نصب سیستم‌عاملش را به شرکت دیگری نمی‌دهد.

طراحی اپلیکیشن IOS نیز به دلیل استقبال مردم از این سیستم عامل رشد چشم‌گیری داشته است. به گفته‌ی شرکت اپل، در حال حاضر نزدیک به ۲ میلیون اپلیکیشن در App store ( فروشگاه دانلود بازی و رسانه های دستگاه‌های اپل) وجود دارد که در ۵ سال اخیر رشد ۴۰ درصدی داشته است.

طراحی اپلیکیشن موبایل با Xamarin

در متن بالا به اهمیت طراحی اپلیکیشن موبایل برای اندروید و IOS اشاره کردیم. اما برای ساخت اپلیکیشن موبایل برای این دو سیستم عامل نیاز است که یک نرم افزار را به صورت جداگانه کدنویسی کنیم که چالش‌های خاص خود را دارد و کار زمان‌بری است.

زامارین (Xamarin) این مشکل را برطرف کرده است.در واقع زامارین یک پلتفرم متن باز است که شما قادر خواهید بود با زبان مبتنی بر C# اپلیکیشن‌های اندروید و IOS طراحی کنید. از مهم‌ترین ویژگی‌های زامارین می‌توان به این موضوع اشاره کرد که شما با یک بار کد نویسی می‌توانید خروجی متفاوت برای سیستم‌عامل‌های اندروید و IOS دریافت کنید. در حال حاضر شرکت وبکام از تکنولوژی زامارین برای طراحی اپلیکیشن موبایل استفاده می‌کند.

فرم دریافت مشاوره و سفارش

سوالات متداول

امکان اتصال اپلیکیشن موبایل به نرم افزارهای حسابداری وجود دارد؟

بله. این امکان وجود دارد که شما اپلیکیشن خود را به نرم افزارهایی مانند هلو یا سپیدار متصل کنید.

مدت زمان پشتیبانی محصول چقدر است؟

مدت زمان پشتیبانی طراحی نرم افزار اندروید یک سال می‌باشد.

آیا اپلیکیشن‌های موبایل وبکام در پلتفرم‌هایی مانند گوگل پلی یا کافه بازار قابل انتشار است؟

بله. پس از اتمام پروژه شما می‌توانید اپلیکیشن خود را در این پلتفرم‌ها قرار دهید.

شرکت وبکام از چه تکنولوژی برای طراحی اپلیکیشن موبایل استفاه می‌کند؟

وبکام از زامارین برای طراحی اپلیکیشن استفاده می‌کند.

Webcom

با وبکام، همگام با تکنولوژی حرکت کنید

برای خرید محصولات وبکام می‌توانید با ما تماس بگیرید تا کارشناسان وبکام شما را راهنمایی کنند