آموزش آپدیت آنتی ویروس سیمانتک Symantec Endpoint Protection

بنر آپدیت سیمانتک

سیمانتک یکی از بزرگ ترین و معتبرترین شرکت های جهان است که سال هاست در زمینه طراحی و تولید انواع نرم افزارهای امنیتی فعال است. آنتی ویروس سیمانتک Symantec Endpoint Protection که از سوی این شرکت ارائه می‌شود، آنتی ویروس تحت شبکه Symantec یکی از بهترین و قدرتمندترین آنی ویروس‌های حال حاضر در دنیا است. در این پست از  به آموزش نحوه آپدیت آنتی ویروس سیمانتک Symantec به صورت آنلاین و آفلاین پرداخته‌ایم.

امکانات و ویژگی‌های آنتی ویروس سیمانتک

قبل از اینکه به سراغ نحوه آپدیت آنتی ویروس سیمانتک برویم، بد نیست به صورت گذرا و مختصر برخی از امکانات و ویژگی‌های این آنتی ویروس قدرتمند را نیز بیان کنیم.یکی از اصلی ترین ویژگی‌های آنتی ویروس سیمانتک که باعث شده است طرفداران بسیاری پیدا کند، محیط ساده آن است که هم باعث می‌شود بتوان به راحتی از آن استفاده کرد و هم اینکه کارها را به سرعت پیش برد. از طرف دیگر، این نرم افزار فوق العاده قدرتمند جای چندان زیادی در سیستم کاربران نمی‌گیرد و در نتیجه استفاده از آن از لحاظ منابع و حافظه کامپیوتر نیز کاملا به صرفه می‌باشد.

آنتی ویروس سیمانتک این توانایی را دارد که موقع کار کردن با اینترنت به کاربران خود اطمینان دهد که امنیت مرورگرها تضمین شده است، ضمن آن که با آپدیت آنتی ویروس سیمانتک به صورت مداوم و همیشگی برنامه ها و بدافزارهای مخرب امکان نفوذ در سیستم کاربران را پیدا نخواهند کرد.

آنتی ویروس قدرتمند Symantec در کنار محافظت از سیستم کاربران در برابر برنامه های جاسوسی، توانایی محافظت از سیستم در برابر هکرها و حفاظت کردن از بانک های اطلاعاتی و پایگاه داده موجود بر روی سیستم و سرور را نیز دارد.
یکی از دیگر از ویژگی‌های آنتی ویروس سیمانتک هماهنگ بودن آن با ویندوز سرور و امکان کنترل سطح دسترسی کاربران می باشد که باعث می‌شود امنیت سیستم و سرور به صورت کامل تامین شود.

نحوه آپدیت آنتی ویروس سیمانتک

نحوه آپدیت آنتی ویروس سیمانتک

آپدیت آنتی ویروس symantec endpoint protection کار بسیار راحتی است، چون در صورتی که این نرم افزار امنیتی فوق العاده قدرتمند را به صورت اورجینال تهیه کرده باشید، بدون اینکه نیازی به انجام کاری از سوی شما باشد، به صورت کاملا اتوماتیک آخرین آپدیت‌ها و پالسی‌ها را از طریق سرور محلی دریافت کرده و با سرعتی بالا نصب می‌کند. اما ممکن است برخی از کاربران بخواهند از گزینه LIVE Update استفاده کنند. در چنین حالتی کاربر می تواند آپدیت‌های مربوط به نرم افزار سیمانتک را با استفاده از اینترنت به صورت مستقیم از سایت شرکت سیمانتک دریافت کند.

اگر قصد استفاده از روش Live Update را دارید باید نکاتی را در نظر بگیرید. نکته مهم آن است که معماری‌های آن را بشناسید که به دو عامل بستگی دارند. این عوامل باعث می‌شوند که شما بتوانید در مورد نحوه آپدیت آنتی ویروس سیمانتک خود به صورت لایو آپدیت تصمیم گیری کنید.

عامل اول مربوط به لینکی است که میان سرور management و کلاینت‌ها برقرار می‌باشد. این که این لینک از نوع لینک رادیویی، لینک اترنت، لینک فیبر و غیره باشد و در واقع پهنای باند مورد استفاده، بر روی نحوه آپدیت آنتی ویروس سیمانتک اثرگذار خواهد بود.

عامل دوم نیز مربوط به تعداد کلاینت هاست. بسیار مهم است که مشخص کنید تعداد کلاینت‌های شما بیشتر از پانصد کلاینت است، یا کمتر از آن تا بتوانید تعیین کنید که لایو آپدیت آنتی ویروس سیمانتک خود را به صورت اکسترنال اجرا کنید یا اینترنال.

Symantec

در شبکه‌های کوچک زیر پانصد کلاینت به سه صورت می توان لایو آپدیت آنتی ویروس را راه اندازی کرد:

  • روش اول چندان طرفدار ندارد، چون هم ساختاربندی آن سخت است و هم اینکه پهنای زیادی از شبکه لازم دارد. در این روش کلاینت‌ها به صورت مستقیم و بدون دخالت هیچ سروری به اینترنت متصل هستند و به تعداد آنها آپدیت دریافت می‌شود. اگر تعداد کلاینت‌ها زیاد باشد، عملا پهنای باند زیادی را از دست خواهید داد.
  • روش دوم معمولا برای جاهایی مناسب است که تعداد کلاینت ها کمتر از پانصد باشد و ارتباط میان کلاینت ها و سرور با لینک قدرتمند و با پهنای باند بالایی برقرار باشد. بیشتر سازمان‌ها از این روش استفاده می کنند. نکته مهم آن است که در چنین روشی کلاینت‌ها به گونه ای تنظیم شده اند که بدون نیاز به ساختاربندی خاصی، به صورت خودکار آپدیت خود را از سرور دریافت می کنند.
  • روش سوم برای محل هایی استفاده می شود که دارای لینک VLAN باشند. در چنین حالتی با انجام تنظیمات Group Update Provider انجام می شود و در هر گروه یکی از کلاینت‌ها به عنوان نماینده گروه به سرور وصل شده، آپدیت ها را دریافت کرده و بقیه کلاینت‌ها از طریق این کلاینت نماینده آپدیت می شوند.

اما چنین روش‌هایی برای شبکه های بزرگی که بیش از پانصد کلاینت دارند، پاسخگو نخواهد بود. برای چنین شبکه‌هایی باید از روش های دیگری استفاده کرد.در چنین شبکه هایی دو روش کاربرد خواهد داشت:

اولین روش آن است که Internal Live Update Server را بر روی شبکه نصب می کنیم و به این ترتیب این برنامه به صورت اتوماتیک آپدیت آنتی ویروس سیمانتک را دریافت کرده و آن را به کلاینت‌ها منتقل می کند. در چنین حالتی سرور مدیریت نیازی به اتصال مستقیم به اینترنت دریافت آپدیت و انتقال آنها به کلاینت‌ها را ندارد.

در روش دوم Internal Live Update Server را به گونه ای نصب و راه اندازی می‌کنیم که آپدیت‌های دریافت شده را به سرور مدیریت منتقل کند. به این ترتیب سرور مدیریت باز هم بدون نیاز به اتصال مستقیم به اینترنت می‌تواند آپدیت ها را دریافت و به کلاینت‌ها منتقل کند.

بسته امنیتی

آموزش آپدیت آفلاین آنتی ویروس سیمانتک

در صورتی که قصد ندارید آپدیت آنتی ویروس سیمانتک خود را به صورت خودکار و اتوماتیک و با استفاده از اینترنت و یا با استفاده از روش Live Update انجام دهید، می‌توانید این کار را به صورت آفلاین انجام دهید. آپدیت آفلاین را می‌توانید با استفاده از JDB انجام دهید. در چنین حالتی باید فایل JDB را از طریق سایت سیمانتک و یا سایتی که برنامه نرم افزار آنتی ویروس سیمانتک را از آن خریداری کرده‌اید، دریافت کرده، و طبق دستورالعمل پیش بروید تا آپدیت آنتی ویروس سیمانتک به صورت آفلاین انجام بگیرد.

توجه داشته باشید که بسیار مهم است فایل اصلی آپدیت آفلاین آنتی ویروس خود را از یا از سایت اصلی شرکت سیمانتک دریافت کنید و یا از سایت‌هایی که معتبر هستند تا امنیت سیستم کلاینت‌ها و سرورهای شما به صورت کامل حفظ شود.

دانلود آپدیت آنتی ویروس سیمانتک

وبکام به عنوان نماینده رسمی فروش آنتی ویروس سیمانتک Symantec Endpoint Protection در ایران، این امکان را برای کاربران و مشتریان خود فراهم کرده است که در صورت نیاز بتوانند فایل آپدیت آنتی ویروس سیمانتک به صورت آفلاین را به صورت کاملا مطمئن و تضمین شده دانلود و دریافت کنند. توجه داشته باشید در صورتی که کاربران و خریداران آنتی ویروس سیمانتک نتوانند به هر دلیلی به سایت آنتی ویروس سیمانتک Symantec دسترسی داشته باشند، می‌توانند آپدیت های خود را از طریق سایت وبکام انجام دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *